| Weighing Capacity | 10g |
| Scale Type | Bench |
| Resolution | 0.001 g |
| Weighpan Length | 95mm |
| Weighpan Width | 133mm |
| Weighpan Height | 33mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | +10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.