| Lead Length | 500mm |
| Current Rating | 2.5A |
| Test Lead Type | 4 mm Connector Test Leads |
| Colour | Red |
| Voltage Rating | 50V ac |
| Connector A Gender | Male |
| Connector B Gender | Male |
| Connector A Stackable | Yes |
| Connector B Stackable | Yes |
| Connector A Orientation | Straight |
| Connector B Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass |
| Insulation Material | PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.