| Voltage Rating | 60V dc |
| Colour | Red |
| Probe Tip Type | Spring Loaded |
| Tip Size | 0.64mm |
| Tip Material | Stainless Steel |
| Probe Socket Diameter | 0.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.