| Voltage Rating | 30 V ac, 60V dc |
| Colour | Black |
| Probe Tip Type | Fixed |
| Tip Size | 1mm |
| Tip Material | Stainless Steel |
| Probe Socket Diameter | 4mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.