| Colour | Red |
| Hole Diameter | 6.2mm |
| Current Rating | 16A |
| Thread Size | M6 |
| Voltage Rating | 33 V dc, 70V dc |
| Body Material | PA 6.6 |
| Maximum Panel Thickness | 5mm |
| Height Above Panel | 29mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.