| Product Type | Hook Clip |
| Tip Type | Hook |
| Colour | Black |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 1000V ac/dc |
| Contact Material | Stainless Steel |
| Tip Size | 4.3mm |
| Probe Socket Size | 4mm |
| Length | 126mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.