| Product Type | Grabber Clip |
| Tip Type | Pincers |
| Colour | Black |
| Current Rating | 3A |
| Voltage Rating | 1000V ac/dc |
| Contact Material | Brass, Steel |
| Tip Size | 3mm |
| Probe Socket Size | 2mm |
| Insulation Material | Polyamide |
| Length | 100mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.