| Product Type | Grabber Clip |
| Tip Type | Pincers |
| Colour | Black |
| Current Rating | 2A |
| Voltage Rating | 60V dc |
| Contact Material | Steel |
| Tip Size | 1.4mm |
| Probe Socket Size | 2mm |
| Insulation Material | PBT |
| Length | 54mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.