| Colour | Black, Red |
| Gender | Male |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating | 30 V ac, 60V dc |
| Current Rating | 10A |
| Connector Size | 2mm |
| Length | 36mm |
| Type | Banana Plug |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.