| Temperature Measurement Range | -30 → +650 °C |
| Detector Resolution | 320 x 240 pixel, 640 x 480pixel |
| Display Resolution | 320 x 240pixel |
| Model Number | 883 |
| Thermal Sensitivity | 40mK |
| Focus Type | Manual |
| Refresh Rate | 27Hz |
| Minimum Focus Distance | 100mm |
| Minimum Focus | 100 mm |
| Spatial Resolution IFOV | 1.3mrad |
| Application | Thermography |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.