| Temperature Measurement Range | 0 → +650 °C, -30 → +100 °C |
| Detector Resolution | 160 x 120pixel |
| Display Resolution | 320 x 240pixel |
| Model Number | 868s |
| Thermal Sensitivity | 0.08°C |
| Refresh Rate | 9Hz |
| Minimum Focus Distance | 0.5m |
| Display Size | 320 x 240pixel |
| Weight | 510g |
| Dimensions | 219 x 96 x 95mm |
| Dimensions (L x W x D) | 219 x 96 x 95mm |
| Accuracy | ±2 °C |
| Field Of View | 31 x 23° |
| Minimum Focus | 0.5 m |
| Interface Type | USB Micro-B |
| Image Storage | Internal Storage |
| Dimensions L x W x D | 219 x 96 x 95mm |
| Application | Thermal Imaging |
| Emissivity | 0.01 → 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.