| Temperature Measurement Range | -20 → +150 °C |
| Detector Resolution | 80 x 60pixel |
| Model Number | AX8 |
| Thermal Sensitivity | 100mK |
| Best Temperature Measurement Accuracy | ±2 % |
| Dimensions | 54 x 25 x 95mm |
| Model Number p | AX8 |
| Depth | 54mm |
| Application | Electrical, Mechanical |
| Model Number (p) | AX8 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.