| Sensor Type | T |
| Probe Type | Needle |
| Probe Tip Type | Cork Screw |
| Probe Length | 150mm |
| Probe Diameter | 6mm |
| Maximum Temperature Measurement | +250 °C |
| Cable Length | 2m |
| Best Accuracy | ±0.25 °C |
| Connector Type | Miniature Plug |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.