| Sensor Type | K |
| Probe Type | Insertion |
| Probe Tip Type | Needle |
| Probe Length | 115mm |
| Probe Diameter | 3.3mm |
| Maximum Temperature Measurement | 600 °C |
| Cable Length | 1m |
| Best Accuracy | ±1.5 °C (±0.25%) |
| Connector Type | Miniature Plug |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.