| Resolution | 0.01 °C |
| Calibrator Type | RTD Calibrator |
| Best Accuracy | 0.05 °C |
| Temperature Scale | Centigrade |
| Model Number p | 7000 |
| Weight | 420g |
| Height | 45mm |
| Dimensions | 165 x 90 x 45mm |
| Width | 90mm |
| Length | 165mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.