| Absolute Maximum Temperature Measurement | +400°C |
| Temperature Scale | Centigrade |
| Absolute Minimum Temperature Measurement | -30°C |
| Distance to spot Ratio | 30:1 |
| Best Accuracy | ±1 °C |
| Emissivity | 0.1 → 1, Adjustable |
| Model Number p | 830-T4-SET |
| Resolution | 0.1 °C |
| Data Storage | Yes |
| Response Time | 500 ms |
| Length | 38mm |
| Width | 75mm |
| Height | 190mm |
| Weight | 200g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.