| Absolute Maximum Temperature Measurement | +200°C |
| Temperature Scale | Centigrade, Fahrenheit |
| Suitable for Body Measurement | No |
| Absolute Minimum Temperature Measurement | -30°C |
| Distance to spot Ratio | 2.5:1 |
| Best Accuracy | ±1 °C, ±2 °F |
| Model Number p | FoodPro |
| Data Storage | No |
| Dimensions | 150 x 30 x 50mm |
| Weight | 150g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.