| Absolute Maximum Temperature Measurement | +49.2°C |
| Temperature Scale | Centigrade, Fahrenheit |
| Absolute Minimum Temperature Measurement | +32°C |
| Best Accuracy | ±0.3 °C |
| Model Number p | 11/420/3 |
| Model Number (p) | 11/420/3 |
| Length | 140mm |
| Width | 70mm |
| Height | 90mm |
| Weight | 80g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.