| Calibrated | UKAS |
| Model Number | HI 147-00 |
| Thermometer Type | Wired |
| Application | Kitchen Appliance |
| Best Accuracy | ±0.3 °C |
| Number of Temperature Inputs | 1 |
| Resolution | 0.1 °C |
| Length | 93mm |
| Width | 39mm |
| Height | 31mm |
| Dimensions | 93 x 39 x 31mm |
| Temperature Scale | Centigrade, Fahrenheit |
| Weight | 60g |
| Battery Type | AAA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.