| Calibrated | UKAS |
| Model Number | HI 145 |
| Thermometer Type | Wired |
| Application | Food Industry, Industrial |
| Best Accuracy | ±0.3 °C |
| Number of Temperature Inputs | 1 |
| Resolution | 0.1 °C |
| Temperature Scale | Centigrade, Fahrenheit |
| Weight | 65g |
| Battery Type | AAA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.