| Calibrated | UKAS |
| Model Number | KM20 |
| Thermometer Type | Wired |
| Probe Type | PT100 |
| Best Accuracy | ±0.2 °C |
| Number of Temperature Inputs | 1 |
| Resolution | 0.1 °C |
| Temperature Scale | Centigrade |
| Weight | 180g |
| Battery Type | 9V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.