| Best Accuracy | ±0.5 % |
| Category | Contact |
| Display Type | Dial |
| Dimensions | 155 x 85 x 55mm |
| Height | 55mm |
| Length | 155mm |
| Maximum Speed | 10000rpm |
| Weight | 250g |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Speed | 10rpm |
| Width | 85mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.