| Best Accuracy | ±0.05 % |
| Category | Optical |
| Battery Type | AA |
| Display Type | LCD |
| Dimensions | 72 x 37 x 208mm |
| Height | 208mm |
| Length | 72mm |
| Maximum Speed | 99999rpm |
| Model Number (p) | DT-2234B |
| Weight | 280g |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Speed | 5rpm |
| Model Number p | DT-2234B |
| Width | 37mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.