| Best Accuracy | ±0.05 % |
| Category | Laser |
| Battery Type | AAA |
| Display Type | LCD |
| Dimensions | 210 x 40 x 35mm |
| Height | 35mm |
| Length | 210mm |
| Maximum Speed | 99999rpm |
| Model Number (p) | A2109/LSR |
| Weight | 400g |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Speed | 3rpm |
| Model Number p | A2109/LSR |
| Width | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.