| Maximum Pressure Measurement | 10000psi |
| Minimum Pressure Measurement | 0psi |
| Pressure Port Type | Differential |
| Model Number (p) | 717 |
| Model Number p | 717 |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 600g |
| Dimensions | 201 x 98 x 52mm |
| Height | 52mm |
| Length | 201mm |
| Width | 98mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.