| Maximum Pressure Measurement | 200mbar |
| Minimum Pressure Measurement | 25mbar |
| Pressure Port Type | Differential, Gauge |
| Model Number (p) | DPI 800 |
| Data Logging | Yes |
| Model Number p | DPI 800 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 180 x 85 x 50mm |
| Height | 50mm |
| Length | 180mm |
| Width | 85mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.