| Maximum Pressure Measurement | 20bar |
| Minimum Pressure Measurement | 0bar |
| Pressure Port Type | Gauge |
| Data Logging | Yes |
| Model Number p | DPI 615 |
| Intrinsically Safe | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 3kg |
| Dimensions | 300 x 170 x 140mm |
| Height | 140mm |
| Length | 300mm |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Width | 170mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.