| Best Accuracy | ±0.5 % |
| Number of Pressure Ports | 2 |
| Maximum Pressure Measurement | +200mbar |
| Minimum Pressure Measurement | -200mbar |
| Pressure Port Type | Differential |
| Model Number p | KANE3200 |
| Battery Type | 9V |
| Display Type | Segment |
| Weight | 295g |
| Height | 40mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Dimensions | 160 x 80 x 40mm |
| Width | 80mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Length | 160mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.