| Digital/Analogue | Digital |
| Number of Digital Channels | 4 |
| Bandwidth | 500MHz |
| Oscilloscope Type | Portable |
| Oscilloscope Form | Digital Storage |
| Series | MDA-550 III |
| Power Source | Battery |
| Interface | USB |
| Battery Type | Li-Ion |
| Safety Category Level | CAT III, CAT IV |
| Safety Category Voltage | 600 V, 1000 V |
| Safety Category | CAT III 1000 V/CAT IV 600 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.