| Bandwidth | DC to >50MHz |
| Connector Type | BNC |
| Model Number p | TCP2020 |
| Model Number (p) | TCP2020 |
| Maximum Bandwidth | 50000kHz |
| Safety Category | CAT II 150 V, CAT II 300V |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.