| Classification | Cat5e |
| Equipment Type | Network Tester |
| Tone | Yes |
| Power Source | Battery, Mains |
| Battery Life | 5 h |
| Weight | 400g |
| Display Type | LCD - Touch Screen |
| Height | 175mm |
| Length | 80mm |
| Model Number p | NaviTEK NT Pro |
| Width | 40mm |
| Model Number (p) | NAVITEK NT PRO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.