| Classification | Cat5, Cat6, Cat7 |
| Equipment Type | Network Tester |
| Connector Type | F, RJ12, RJ45 |
| Tone | Yes |
| Power Source | Battery |
| Battery Type | 9V |
| Display Type | LCD |
| Height | 40mm |
| Length | 230mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | +0°C |
| Model Number p | 2670 |
| Width | 90mm |
| Model Number (p) | 2670 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.