| Equipment Type | Auto Tester |
| Connector Type | RJ45 |
| Tone | Yes |
| Power Source | Battery |
| Battery Type | Li-Ion |
| Battery Life | 6 h |
| Weight | 500g |
| Display Type | LCD |
| Height | 48mm |
| Length | 198mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Model Number p | LinkRunner LRAT-2000 |
| Width | 89mm |
| Model Number (p) | LinkRunner LRAT-2000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.