| Multimeter Type | Handheld |
| Display Type | Digital |
| Model Number p | ET920 |
| Model Number (p) | ET920 |
| Functions Measured | DC Current, DC Voltage, Resistance |
| Absolute Maximum DC Current Measurement | 3A dc |
| Absolute Maximum DC Voltage Measurement | 20V dc |
| Absolute Maximum Resistance Measurement | 400Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.