| Multimeter Type | Digital |
| Display Type | Digital |
| Model Number p | BK391B |
| Model Number (p) | BK391B |
| Functions Measured | AC Current, AC Voltage, Capacitance, Continuity, DC Current, DC Voltage, Diode Test, Frequency, Resistance, Temperature |
| Absolute Maximum DC Current Measurement | 10A dc |
| Absolute Maximum DC Voltage Measurement | 1000V dc |
| Absolute Maximum AC Current Measurement | 10A ac |
| Absolute Maximum AC Voltage Measurement | 1000V ac |
| Absolute Maximum Capacitance Measurement | 40mF |
| Absolute Maximum Temperature Measurement | +1200°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.