| Multimeter Type | Digital |
| Display Type | Digital |
| Model Number p | 394B |
| Model Number (p) | 394B |
| Functions Measured | AC Current, AC Voltage, Continuity, DC Current, DC Voltage, Diode, Frequency, Resistance, Temperature |
| Absolute Maximum DC Current Measurement | 1A dc |
| Absolute Maximum DC Voltage Measurement | 1000V dc |
| Absolute Maximum AC Current Measurement | 1A ac |
| Absolute Maximum AC Voltage Measurement | 1000V ac |
| Absolute Maximum Temperature Measurement | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.