| Lead Type | Test Lead Kit |
| Connector Type | Crocodile Clip, Right Angle Plug, Spring Hook, Straight Plug |
| Fused | Yes |
| Lead Length | 1.2m |
| Safety Category Voltage | 600V |
| Safety Category | CAT III 600V |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Safety Category Level | CAT III |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.