| Model Number | 179, TLK-225-1 |
| Application | Electrical, Electronic |
| Absolute Maximum Resistance Measurement | 50MΩ |
| Absolute Maximum DC Voltage Measurement | 1000V dc |
| Absolute Maximum AC Voltage Measurement | 1000V ac |
| Absolute Maximum Capacitance Measurement | 9.999mF |
| Dimensions | 185 x 90 x 43mm |
| Maximum Frequency | 99.99kHz |
| Model Number (p) | 179, TLK-225-1 |
| DC Current Measurement Resolution | 0.01mA dc |
| AC Current Measurement Resolution | 0.01mA ac |
| AC Voltage Measurement Resolution | 0.1mV ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.