| Accessory Type | Fuse |
| For Use With | Metrahit 24S, Metrahit 25S, Metrahit 26S/M |
| Current | 16A |
| Voltage | 1000V |
| Breaking Capacity | 30kA |
| Dimensions | 10 (Dia.) x 38mm |
| Diameter | 10mm |
| Length | 38mm |
| Model Number p | Z-109B |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.