| Accessory Type | Fuse |
| For Use With | Metrahit 2, Metrahit 28S, Metrahit 29S, Metrahit ENERGY, Metrahit ETECH, Metrahit EXTRA, Metrahit OUTDOOR, Metrahit PRO, Metrahit TECH, Metrahit WORLD, Metrahit X-TRA |
| Current | 10A |
| Voltage | 1000V |
| Breaking Capacity | 30kA |
| Dimensions | 10 (Dia.) x 32mm |
| Diameter | 10mm |
| Length | 38mm |
| Model Number p | Z-109L |
| Model Number (p) | Z-109L |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.