| Heater Power Rating | 3000W |
| Capacity | 99L |
| Ultrasonic Power Rating | 1440W |
| Height | 620mm |
| Length | 800mm |
| Model Number p | 99L |
| Plug Type | UK |
| Width | 250mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.