| Magnification Power | 5 → 200X |
| Resolution | 5M pixels |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | LED |
| Interface Type | Wi-Fi |
| Battery Operated | Yes |
| Battery Type | Li-Ion |
| Dimensions | 36 x 75mm |
| Diameter | 36mm |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Length | 75mm |
| Model Number p | MICFIP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.