| Magnification Power | 50 → 200X |
| Frame rate | 30fps |
| Resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | LED |
| Interface Type | USB |
| Battery Operated | Yes |
| Battery Type | Internal Rechargeable |
| Weight | 0.088kg |
| Dimensions | 142 x 36mm |
| Diameter | 36mm |
| Plug Type | Type C - European Plug |
| Length | 142mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.