| Magnification Power | 0.7 → 4X |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | LED |
| Weight | 4kg |
| Dimensions | 240 x 300 x 420mm |
| Plug Type | Type C - European Plug, Type G - British 3-pin |
| Length | 240mm |
| Model Number p | OZL-46 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.