| Magnification Power | 0.75 → 3.6X |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | LED |
| Weight | 4.5kg |
| Dimensions | 235 x 300 x 360mm |
| Plug Type | Type C - European Plug, Type G - British 3-pin |
| Length | 235mm |
| Model Number p | OZL-44 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.