| Magnification Power | 200 X, 10 → 70X |
| Frame rate | 30fps |
| Resolution | 640 x 480 pixels |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | White LED |
| Interface Type | USB |
| Weight | 0.1kg |
| Dimensions | 105 x 32mm |
| Diameter | 32mm |
| Length | 105mm |
| Model Number p | AM2111 |
| Model Number (p) | AM2111 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.