| Magnification Power | 10 → 160X |
| Illuminated | Yes |
| Illumination Type | Halogen |
| Weight | 4.7kg |
| Dimensions | 148 x 330 x 502mm |
| Diameter | 148mm |
| Plug Type | CEE 7/7 |
| Length | 330mm |
| Model Number p | Advance ICD |
| Model Number (p) | Advance ICD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.