| Dioptre | 3 dpt, 12 dpt |
| Lens Size | 175 x 108mm |
| Magnifier Type | Table Lamp |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Wattage | 22W |
| Operating Voltage | 220 → 240V ac |
| Lens Length | 108mm |
| Lens Width | 175mm |
| Plug Type | Type C - European Plug, Type G - British 3-pin |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.