| Dioptre | 3dioptre |
| Lens Size | 127mm |
| Maximum Reach | 1050mm |
| Magnifier Type | Table Clamp Mount |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Wattage | 11W |
| Operating Voltage | 230V ac |
| Lens Diameter | 127mm |
| Model Number (p) | KFM |
| Model Number p | KFM |
| Plug Type | Type C - European Plug, Type G - British 3-pin |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.