| Dioptre | 7dioptre |
| Lens Size | 100 x 75mm |
| Maximum Reach | 400mm |
| Magnifier Type | Pedestal |
| Lamp Type | LED |
| Operating Voltage | 4.5V dc |
| Lens Length | 100mm |
| Lens Width | 75mm |
| Model Number p | Scribolux |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.